آثار جشنواره مشکات پنجم از مرز 940 هزار گذشت

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از ارسال بیش از 940 هزار اثر توسط شهروندان تهرانی به پنجمین دوره جشنواره مشکات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی با حضور در دبیرخانه جشنواره مشکات ضمن دیدار با هیئت داوری این جشنواره در خصوص جشنواره مشکات اظهار داشت: مشارکت شهروندان با ارسال بیش از 940 هزار اثر در پنجمین جشنواره مشکات نشانگر مسیر بالنده و قابل رشد این جشنواره است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در 3 محور در حال اجراست، گفت: اخلاق شهروندی در قالب موضوعاتی چون «آپارتمان نشینی» و «احترام به دیگران»، آسمان آبی با 2 موضوع «کارنامه من در کاهش آلودگی هوای شهر» و «رانندگی بین خطوط سفید و احترام به عابرین پیاده» و زمین پاک با محورهای «کاهش تولید، کم حجم سازی و رطوبت‌زدایی از پسماند خانگی» و «تفکیک پسماند از مبدأ» اجرا می شود.

عبدالهی با بیان اینکه دريافت آثار در پنجمین دوره جشنواره مشکات در سطح محلات تهران و مدارس به اتمام رسيد، اعلام کرد: تاکنون ٩40 هزار و 741 اثر به دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره مشکات رسیده است که از این  میان بیش از 457 هزار نقاشی، 4500 گزارش تصویری، حدود 170 هزار عکس نوجوانان، بیش از 270هزار عکس بزرگسالان و حدود 18 هزار خاطره اختصاص دارد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: همچنین بیش از 5 هزار شعر، بیش از 8 هزار داستانک، 2 هزار پیام صوتی، بیش از 3 هزار روزنامه دیواری، حدود 3 هزارکاریکاتور بزرگسالان، حدود 2 هزارکاریکاتور نوجوانان، 239 انیمیشن و حدود 350 فیلم کوتاه ارسالی از سوی شهروندان در دبیرخانه مشکات امسال به ثبت رسیده است.

عبدالهی با بیان اینکه رشته نقاشی با 49 درصد بیشترین درصد آثار ارسالی به جشنواره پنجم را اختصاص داده است؛ افزود: عکاسی بزرگسال و عکاسی نوجوان در رتبه دوم و سوم استقبال شهروندان قرار گرفته است.

وی با اشاره به سهم بالای بانوان در این جشنواره افزود: بیش از 580 هزار اثر توسط بانوان تهرانی و 350 هزار اثر نیز با مشارکت آقایان به این جشنواره ارسال شده است.

به گفته عبدالهی، بیشترین سهم مشارکت در این دوره از جشنواره در بین گروه های سنی مختلف با 69 درصد از مجموع آثار به کودک و نوجوان اختصاص دارد و بزرگسالان با 31 درصد آثار در رده دوم قرار دارند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اعلام اینکه كار داوري جشنواره آغاز شده است، خاطرنشان کرد: برترین های محورها و رشته های مختلف این جشنواره در روزهای آینده مشخص و طی مراسمی از برگزیدگان این جشنواره تجلیل خواهد شد.