ثبت 40هزار اثر شهروندان غرب پایتخت در جشنواره مشکات

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 5 شهرداری تهران از پیشتازی این منطقه در ثبت بیش از 40 هزار اثر شهروندان در پنجمین دوره جشنواره مشکات خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اسماعیل عربلو با اشاره به برگزاری کلاسهای توجیهی در سرای محلات و مدارس منطقه ،اظهار کرد: این جشنواره در سه محوراخلاق شهروندی، آسمان آبی و زمین پاک برای پنجمین بار در سطح شهر تهران برگزار می گردد. هدف از برگزاری این جشنواره معرفی ظرفیت های محلی در خصوص فرهنگ سازی در مورد مسائل زندگی شهری و ایجاد نشاط در بین شهروندان در جهت همکاری برای بهبود اوضاع شهر می باشد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 5 شهرداری تهران افزود: در این دوره از جشنواره مشکات اداره آموزش شهروندی منطقه 5 با برگزاری کلاس های توجیهی در سرای محلات و مدارس و همچنین اطلاع رسانی در سطح منطقه توانست همکاری هرچه بیشتر شهروندان را کسب نماید. کیفیت عالی و تعداد آثار جمع آوری شده نشان از همکاری شهروندان و عزم راسخ کارشناسان آموزش شهروندی منطقه 5 و همچنین مسئولین خانه های آموزش شهروندی سرای محلات در ثبت آثار این دوره را دارد.

عربلو ضمن اعلام این خبر افزود : با توجه به تفکیک آثار بر اساس محورهای جشنواره مشکات آثار شهروندان  با موضوع  اخلاق شهروندی 9000 اثر، پسماند 4821 اثر و ترافیک 45984 اثر به ثبت رسید.