استقبال پرشور دانش آموزان منطقه 14 از جشنواره مشکات

پنجمين دوره از جشنواره آموزشی و ترویجی مشكات با محوریت آسمان آبی ، زمین پاک و اخلاق شهروندی در منطقه چهارده در حال برگزاري است و تا كنون بيش از 55000 اثر به دبيرخانه اين جشنواره تحويل داده شده است.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدحسن ذیبخش، معاون امور اجتماعی و فرهنگی از مشارکت بی نظیر دانش آموزان مدارس دارالمومنین تهران در جشنواره آموزشی و ترویجی مشکات خبر داد و افزود: این جشنواره همواره در پی جلب مشارکت شهروندان در اداره امور شهر و مدیریت شهری بوده و سعی می کند در بهبود زیرساخت های شهری با مشارکت شهروندان گام های بلندی را در رسیدن به شهری قانونمند با شهروندانی سالم و مسئولیت پذیر بردارد. بنابراین ورود جشنواره مشکات به مدارس زمینه ای بسیار مناسب  برای بستر سازی آموزش و ارتقای فرهنگ و الگوهای صحیح در جامعه به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره آموزشی و ترویجی مشکات منطقه 14 در روزهای پایانی ثبت آثار شهروندان قرار دارد گفت: این جشنواره که در سه محور اصلی و در پنج گروه سنی  پنجمین دوره خود را پشت سر می گذارد با استقبال خوب دانش آموزان منطقه 14 مواجه است.

ذیبخش با یادآوری برگزاری کارگاه های آموزشی مشکات در مدارس منطقه اظهار داشت: با توجه به آشنایی هرچه بیشتر مدارس نسبت به این جشنواره و آموزش در مورد خط سفید و پسماند کارگاه های بسیاری برگزار شد چرا که معتقدیم اگر از طریق مدارس و پیش دبستانی ها کارگاه های آموزشی برگزار شود دانش آموزان بیشتر با مفاهیم این جشنواره و آسمان آبی، زمین پاک آشنا شده و بستر سازی را برای هرچه بهتر شدن مشارکت های شهروندان  فراهم می کنند.

گفتنی است؛ پس از پایان زمان جشنواره مرحله انتخاب وبررسی آثار محلات با حضور داوران در سرای محلات  نیز انجام می شود و به آثار برتر در هر مدرسه جوایزی تعلق خواهد گرفت.