ثبت 16هزار اثر در منطقه 6 در پنجمین دوره جشنواره مشکات
شهروندان ساکن منطقه شش شهر تهران با ارسال 16 هزار اثر به جشنواره مشکات ، استقبال خوبی از این جشنواره کردند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 با بیان اینکه شهروندان رکن اصلی مدیریت شهری هستند و  نقش بسزایی در پیشبرد برنامه های کلان مدیریتی دارند گفت: بر همین اساس ارتقای فرهنگ زندگی شهروندی و آشنایی شهروندان با موضوعات شهری اهمیت فراوانی دارد که جشنواره مشکات به دنبال این مهم است و تا کنون پنجمین جشنواره مشکات با جمع آوری و ثبت 16هزار اثر در منطقه 6  ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، مهرشاد الله ویردی گفت: طی 5 سال گذشته این جشنواره نقش بسزایی در آشنایی شهروندان با موضوعات شهری داشته و شاهد افزایش اطلاعات شهروندان در خصوص شهر و آشنایی آنها با حقوق شهروندی خود بوده ایم.

او با بیان اینکه آسمان آبی، زمین پاک و اخلاق شهروندی 3 محور اصلی پنجمین جشنواره مشکات است، اشاره کرد: جشنواره مشکات، سازوکاری است مبتنی بر هم آموزی مشارکتی که استمرار و ارتقای کمی و کیفی خانه های علم و زندگی در محلات تهران را از طریق تبلیغ، تشویق و ایجاد محرک ها و انگیزه های رقابتی، در دوره های زمانی یک ساله ممکن می سازد.

الله ویردی اضافه کرد: مجموعه جشنواره مشکات، فرایندی مردمی با رویکرد آموزشی است که مبنای حرکت و سازوکار خود را بر مشارکت مردمی در یادگیری اصول و حقوق شهروندی و غنی سازی ذهنی و رفتاری شهروندان و کارگزاران امور شهری قرار داده است.