شهردار منطقه 19: ارسال 15 هزار اثر از سوی شهروندان منطقه به جشنواره مشکات

شهردار منطقه 19 تهران از جمع آوري 15هزار اثر از شهروندان منطقه 19 براي شرکت در پنجمين دوره جشنواره مشکات خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش های شهروندی، پيمان قرباني با اعلام این خبر افزود: زمان شرکت در اين دوره از جشنواره مشکات تا پايان بهمن ماه تمديد شده و تاکنون 15 هزار اثر از محلات 14گانه اين منطقه براي شرکت در جشنواره جمع آوري شده است.

وي افزود: جشنواره ترويجي آموزشي مشکات 5 با سه محور آسمان آبي، زمين پاک و اخلاق شهروندي در گروه هاي سني کودک، نوجوان و بزرگسال در حال برگزاري است.

قرباني خاطرنشان کرد: آثار مربوط به اين جشنواره در قالب نقاشي، داستان کوتاه، شعر، فيلم، عکس، مقاله و ... جمع آوري شده است و شهرونداني که تمايل به شرکت در اين جشنواره را دارند مي توانند با مراجعه به خانه هاي آموزش شهروندي  سراهاي محلات آثار خود را تحويل داده يا در پايگاه جشنواره مشکات ثبت نام کنند.

شهردار منطقه 19 تهران هدف از برگزاري جشنواره مشکلات را گسترش و تقويت انگيزه هاي مشارکت جويي بين شهروندان اعلام کرد و افزود: يکي از تدابير مدبرانه مديريت شهري کلانشهر تهران، توجه به توانايي هاي شهروندان و استفاده بهينه از مشارکت آنان در انجام فعاليت هاي شهري بوده است و شهرداري توانسته با همراه و همدل کردن شهروندان با خود گام هاي مثبت و ارزنده اي را در جهت پيشرفت و آباداني تهران بر دارد.

به گفته قرباني اين جشنواره فرايندي مردمي با رويکرد آموزشي است که مبناي حرکت و سازوکار خود را بر مشارکت مردمي در يادگيري اصول و حقوق شهروندي و غني سازي ذهني و رفتاري شهروندان قرار داده است.