مشکات اثر سازنده ای در تحقق آموزش صحیح فرهنگ شهروندی دارد

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه دو شهرداری تهران ،جشنواره مشکات منطقه در روزهای پایانی ثبت آثار شهروندان با بیش از ثبت 30000 اثر در مقاطع مختلف سنی و در موضوعات مختلف قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش های شهروندی مسعود خسروی افزود:این جشنواره که در سه محور اصلی و در پنج گروه سنی  پنجمین دوره خود را پشت سر می گذارد با استقبال خوب شهروندان منطقه 2 مواجه است.

وی اضافه کرد: در جریان جمع آوری و ثبت آثار بازرسین مناطق معین از دبیرخانه مشکات منطقه واقع در ساختمان معاونت اجتماعی بازدید و از روند چگونگی ثبت و فعالیت دبیر خانه مطلع شدند .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه دو ادامه داد:  نشست مشترک با مسئولین خانه های آموزش شهروندی محلات 21 گانه با مدیر آموزش شهروندی منطقه به منظور ارائه نظرات و حل موانع در خصوص معرفی جشنواره مشکات در سطح مدارس  از دیگر اقدامات معاونت اجتماعی منطقه در راستای برگزاری هر چه بهتر جشنواره مشکات  می باشد، که در آن راهکارهای تعامل با مدارس سطح منطقه و موضوعات کارگاه های آموزشی مدارس مورد بررسی قرار گرفت .

خسروی با ارائه گزارشی از روند اجرای جشنواره مشکات در منطقه دو اظهارداشت: جشنواره مشکات به منظور ترویج فرهنگ صحیح شهروندی یکی از ضروری ترین فعالیتهای اصولی آموزش به شهروندان است و با این باور که زندگی شهرنشینی بدون دارا بودن فرهنگ شهروندی با مشکلات متعددی مواجه است، این جشنواره باید به بهترین نحو ممکن در راستای تحقق اهداف منظوره برگزار شود .

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه دو در ادامه خاطر نشان کرد : آنچه که امروز بخش بزرگی از معضلات زندگی در شهر تهران را تشکیل می دهد بر مبنای عدم رعایت اصول در همین 3 محور جشنواره مشکات یعنی " آسمان آبی ، زمین پاک و اخلاق شهروندی " توسط شهروندان  است و در این راستا مشکات می تواند به تعبیر خود اثر سازنده ای را در ترویج فرهنگ صحیح شهروندی بگذارد و در حقیقت مشکات به گونه ای ایجاد سرمایه گذاری فرهنگی برای تقویت حس تعلق شهروندان به شهر و گذر از زندگی شهرنشینی به شهروندی تفسیر می شود.

خسروی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مساعدت و کمک مدیریت شهری به مدارس افزود : در راستای اجرای دستور العمل ابلاغی حمایت از مدارس هیئت امنایی ، بازدیدها و بررسیها از مدارس مزبور انجام و نیازهای آنها در حوزه عمرانی و تجهیزاتی در مسیر مکاتبه و تحقق قرار گرفت.

گفتنی است جشنواره مشکات 95 تا پایان بهمن ماه میزبان شهروندان جهت اخذ آثار آنهاست و علاقمندان جهت شرکت در این جشنواره میتوانند به خانه های آموزش شهروندی محلات خود مراجعه نمایند.