ارسال 57 هزار اثر از سوی شهروندان در موضوع مدیریت پسماند/ تقدیر از 19 برگزیده شهر تهران در محور محیط زیست شهری مشکات

چهارمين دوره جشنواره آموزشی ترویجی مشكات در محور محیط زیست شهری با همكاري سازمان هاي مدیریت پسماند، بوستان ها و فضای سبز، مدیریت میادین و تره بار و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل به کار خود پايان داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این مراسم با حضور مدير کل آموزش هاي شهروندي شهرداری تهران، مدير عامل سازمان مديريت پسماند، مدير روابط عمومی شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران، مدیران ارشد سازمان مدیریت میادین و تره بار، قائم مقام شهردار منطقه 7 و برخی مدیران و مسئولان ارشد شهرداری تهران در فرهنگسراي انديشه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، ابوالفضل رفیع مدير کل آموزش هاي شهروندي شهرداري تهران و جانشین رییس ستاد جشنواره مشکات با ارائه گزارشی آماری از تاریچه چهارساله مشکات به اهمیت برپایی چنین جشنواره هایی اشاره کرد و افزود این جشنواره یک جشنواره آموزشي و ترويجي با هدف مشارکت شهروندان است که به بهبود کيفيت زندگي شهروندان کمک مي کند تا شهروندان زندگی راحت و آسوده تری در اين شهر داشته باشند.

جانشین رییس ستاد جشنواره مشکات به اهمیت هنجارسازی در کلانشهر تهران اشاره کرد و افزود امروزه گاهی برخی از بی توجهی ها و عدم رعایت  قوانین شهری، زندگی شهروندان را به خطر انداخته است؛ به همین دلیل همه ما باید تلاش کنیم و نسبت به یکدیگر و نسبت به محیط زیست شهری مسئولیت پذیر باشیم.

وی در ادامه گفت: مسئولين آموزش هاي شهروندي براي ارتقاي سطح اعتماد عمومی و زندگی قانونمند در شهر تلاش می کنند تا شرایط بهتری برای زندگی شهروندان فراهم گردد.

در ادامه، جعفری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند به عنوان رییس ستاد تخصصی پسماند محور محیط زیست شهری، ضمن قدردانی از اداره کل آموزش های شهروندی و مسئولان اجرایی جشنواره مشکات به جهت تلاش برای آموزش و ارتقاء سطح دانش و فرهنگ شهرنشینی شهروندان، این جشنواره را موفق و کارگشا دانست. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر نقش مهم بانوان و خانم های خانه دار در برنامه ها و طرح های آموزش شهروندی به ویژه موضوعات مدیریت پسماند، خواستار همکاری بیشتر این قشر شد.

در ادامه محسنی نیا مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل ضمن بیان فعالیت ها و اقدامات انجام شده در این شرکت افزود: یکی از اقدامات مهم، خارج نمودن صنایع و مشاغل آلاینده محیط زیست شهری از جمله آلودگی های صوتی است که در این رابطه اقدامات مفیدی انجام شده است.

در پایان مراسم اختتامیه چهارمین دوره جشنواره مشکات محور محیط زیست شهری، سازمان مدیریت پسماند از  3مدیر برتر سرای محله  و  19 برگزیده شهر تهران در سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال و در قالب های نقاشی، انشاء نویسی، داستان کوتاه، شعر، عکاسی، تصویربرداری، کاریکاتور و انیمیشن از میان بالغ بر 57 هزار اثر جمع آوری شده با موضوعات مدیریت پسماند، با اهدا تندیس و لوح و جوایز قدردانی نمود.