مشارکت شهروندان، مهم ترین ابزار موفقیت مشکات منطقه 6

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 گفت: یکی از مهم ترین ابزار موفقیت در جشنواره مشکات مشارکت خوب شهروندان بوده است چرا که مشارکت شهروندان بستر ساز و زمینه ساز مناسبی برای اجرای هر چه بهتر  برنامه های  فرهنگی، اجتماعی و جشنواره مشکات را فراهم کرده است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره مشکات، حبیب اله غفوری ضمن تبریک دهه فجر و پیروزی با شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: امسال چهارمین جشنواره مشکات با شعار آسمان آبی، زمین پاک برگزار شد که در سرای محلات و مدارس کارگاه های آموزشی، جلسات توجیهی و هفتگی مسئولین خانه های آموزش شهروندی و برپایی غرفه ها به مناسبت های مختلف که از طریق مسابقات نقاشی و بازی های سرگرمی و ... برگزار شد و همین امر سبب مشارکت و شناخت بیشتر به جشنواره بوده است.

وی با اشاره به ثبت 44 هزار و 283 اثر در جشنواره چهارم در این منطقه ادامه داد: محور و هدف اصلی جشنواره مشکات چهارم بر اساس آسمان آبی، زمین پاک تدارک دیده شده است و این جشنواره یکی از ارکان مهم آموزشی است که از طریق آموزش می توان مشکلات مردم مانند ترافیک، آلودگی هوا، رانندگی بین خطوط، تفکیک  زباله و... را شناخت و با دیدگاه ها و نظرات و راه کارهای شهروندان در این زمینه ها آشنا شد.


غفوری خاطر نشان کرد : بیشترین آثار منطقه مربوط به سازمان حمل و نقل ترافیک که نشان می دهد بیشترین دغدغه شهروندان در این زمینه است.

وی در ادامه با تشریح برخی از فعالیت های منطقه در مشکات چهار خاطرنشان کرد: منطقه 6 سومین جشنواره مشکات را با جمع آوری و ثبت 24 هزار آثار به پایان رساند اما امسال با نشست های متعدد با مسئولین خانه های آموزش شهروندی و همت و تلاش آن ها و مشارکت خوب شهروندان آثار به بیش از 40 هزار اثر رسید که در مقایسه با قبل افزایش خوبی داشته است.این جلسات هر هفته به منظور ارتقاء کمیت و کیفیت جشنواره و هرچه بهتر شدن آثار محلات از نظر کیفی برگزار شده است که این امر در تسریع هرچه بیشتر روند جشنواره مشکات و شناخت و معرفی آن و نیز برگزاری بهتر کارگاه های آموزشی مشکات با شعار آسمان آبی، زمین پاک نقش مؤثری داشته است.

غفوری با یادآوری برگزاری کارگاه های آموزشی مشکات در مدارس منطقه اظهار داشت: با توجه به آشنایی بیشتر هرچه مدارس نسبت به این جشنواره و آموزش در مورد خط سفید و پسماند کارگاه های بسیاری برگزار شد چرا که معتقدیم اگر از طریق مدارس و پیش دبستانی ها کارگاه های آموزشی برگزار شود دانش آموزان بیشتر با مفاهیم این جشنواره و آسمان آبی، زمین پاک آشنا شده و بستر سازی را برای هرچه بهتر شدن مشارکت های شهروندان  فراهم می کنند.


معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 در پایان ضمن تشکر از محلات 14 گانه منطقه و مدیر و کارشناسان آموزش منطقه در اجرای چهارمین جشنواره مشکات تصریح کرد: پس از پایان زمان جشنواره مرحله انتخاب و آمایش آثار محلات با حضور داوران در سرای محلات انجام شد و پس از انتخاب آثار، اثرات برگزیده برای داوری مرحله دوم به دبیرخانه های موضوعی ارسال شد و اکنون آثار جهت داوری نهایی به ستادهای تخصصی ارسال شده است تا نفرات برگزیده شهر تهران انتخاب شوند.