آغاز داوری نهایی چهارمین جشنواره مشکات

قضاوت و داوری نهایی آثار رسیده به دبیرخانه های چهارمین جشنواره آموزشی ترویجی مشکات از صبح امروز آغاز شده و  نتیجه آن به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره مشکات، مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با اعلام این مطلب و با اشاره به آمار آثار رسیده به دبيرخانه جشنواره تصريح كرد:‌ از روزی که کار جشنواره چهارم کلید خورد استقبال بسیار خوبی را از شهروندان تهرانی شاهد بوده ایم و امروز پس از پشت سر گذاشتن مرحله انتخاب و آمایش در محلات و داوری موضوعی در دبیرخانه های موضوعی داوری آثار منتخب در مرحله نهایی آغاز شده و نتیجه به زودی به اطلاع شهروندان  خواهد رسید.

ابوالفضل رفیع یادآور شد: اجرای مرحله داوری نهایی آثار در 16 ستاد تخصصی جشنواره مستقر در سازمان های مدیریت شهری همکار این جشنواره انجام می شود. دریافت، طبقه بندی، نگهداری و صیانت از آثار منتخب مرحله داوری موضوعی، تأمین فضا و امکانات مورد نیاز، تأمین نیروی انسانی و مدیریت و نظارت بر فرایند داوری شامل پذیرش داوران، فعالیت داوران در حین بررسی و تعیین امتیاز آثار، ثبت امتیارات داوری در سامانه، تعیین برگزیدگان و تدوین بیانیه هیأت داوران جشنواره از جمله وظایف ستادهای تخصصی در اجرای این مرحله از جشنواره است.


جانشین رئیس جشنواره به تشریح اهداف این جشنواره پرداخت و گفت: آثار برگزیده از مرحله داوری موضوعی که حداقل امتیاز 70 را کسب کرده اند در این مرحله، در ستادهای تخصصی مجدداً مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند و رتبه های اول، دوم و سوم شهر تهران و برگزیدگان منطقه ای انتخاب می شوند.

رفیع با تأکید بر اهمیت و حساسیت این مرحله و نظارت بر روند داوری آثار در ستادهای تخصصی گفت: با توجه به اهمیت اجرای دقیق مرحله داوری نهایی، از زمان آغاز کار داوری تا پایان آن نماینده ای از سوی دبیر جشنواره در هر یک از ستادهای تخصصی استقرار و از نزدیک بر روند اجرای داوری آثار نظارت خواهد داشت. تأیید گزارش ها و فهرست برگزیدگان شهر تهران در هر یک از سازمان ها بر عهده این نماینده خواهد بود. در طول داوری نیز بازرسی میدانی از ستادهای تخصصی صورت می گیرد و گزارش های ارزیابی نحوه اجرای فرآیند داوری در این مرحله انجام می شود.

به گفته وی داوری نهایی جشنواره مشکات به مدت دو روز در ستادهای تخصصی با جدیت و دقت خاصی انجام می شود.

مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در پایان اظهار كرد: من اميدوارم كه با همكاری و مشارکت شهروندان و همچنين تعامل و همکاری بیشتر سازمان های مدیریت شهری و نیز با حمایت مسئولان و مدیران ارشد، اين جشنواره در سال های آينده رونق بيشتری گرفته و باعث بهبود کیفیت زندگی شهری شود.