آثار سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در مشکات چهارم داوری شد

داوری آثار سازمان تخصصی مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در چهارمین جشنواره ترویجی آموزشی مشکات انجام شد.

دبیر تخصصی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در جشنواره مشکات، با اعلام این مطلب گفت: سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار یکی از سازمان های  تخصصی حاضر در چهارمین جشنواره  مشکات  توانست قریب به 28 هزار اثر از شهروندان را در دو هدف رفتاری  با موضوعات خرید به اندازه و مصرف صحیح و نیز استفاده از کیسه های پارچه ای در محور محیط زیست شهری جمع آوری و ثبت کند.

علیرضا نیکوفکر افزود: در اولین مرحله داوری با ثبت 27 هزار و 897 اثر در دبیرخانه های منطقه ای مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت و آثاری که بالاتر از 40 امتیاز کسب کرده اند به مرحله دوم راه یافتند.

به گفته وی از کل آثار فوق بیش از 8 هزار اثر جهت بررسی به دبیرخانه  تخصصی و موضوعی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در منطقه 7 شهرداری تهران ارسال شده اند که اکثر این آثار در قالب های هنری هم چون نقاشی، داستان کوتاه، عکس، شعر و جمله سازی بر اساس تصویر است.


نیکوفکر با اشاره به اقدام مؤثر ایجاد غرفه مشکات و آموزش شهروندی در جشنواره ارگانیک تهران خاطرنشان کرد: غرفه مشکات و آموزش شهروندی به همراه ایستگاه نقاشی کودکان  با همکاری معاونت اجتماعی فرهنگی منطقه 7 در جشنواره ارگانیک تهران ایجاد شد که نتایج خوب و مؤثری را به همراه داشت.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر شهروندان به ویژه  کودکان و نوجوانان از برنامه ها و فعالیت های آموزشی در غرفه آموزش شهروندی جشنواره ارگانیک تهران یادآور شد: این استقبال نشان می دهد که بستر فعالیت ها با رویکرد آموزشی باید گسترش و افزایش یابد و از این رو می توان به داشتن شهروندانی متعالی و شهری توسعه یافته، امیدوار بود.

علیرضا نیکوفکر با بیان این مطلب که جشنواره هفته ارگانیک تهران در راستای تحقق اهدافی از جمله حفظ محیط زیست، آشنایی شهروندان با محصولات سالم و عاری از آلاینده های شیمیایی برگزار شد، تأکید کرد: این جشنواره نماد و تجلی اراده سازمان مدیریت در پاسخگویی به حقوق شهروندان و اصلاح سبک زندگی است به همین دلیل غرفه مشکات با موضوعات محیط زیست شهری و استفاده از کیسه پارچه ای که موجب حفظ محیط زیست خواهد شد در این جشنواره ایجاد شد و آثار ارائه شده در نمایشگاه ارگانیک در جشنواره چهارم مشکات به ثبت رسید.