مشارکت و استقبال خوب شهروندان منطقه 7 در مشکات چهارم

مدیر اداره آموزش های شهروندی منطقه 7 در گفت و گو با ستاد خبری چهارمین جشنواره آموزشی ترویجی مشکات با ارزیابی مشارکت و استقبال خوب شهروندان منطقه 7 از جشنواره چهارم به تشریح اقدامات اطلاع رسانی و تبلیغات این منطقه در راستای انجام بهتر دوره چهارم پرداخت.

به گزارش ستاد خبری جشنواره مشکات، نادیا طاری با اشاره به انجام اطلاع رسانی در چند نوبت گفت: با توجه به تمدید جشنواره مشکات، این منطقه اقدام به چاپ و نصب  دوره دوم بنرهای تبلیغاتی مشکات چهارم در سطح منطقه کرد که با پایان زمان جشنواره شاهد نتایج مثبت و افزایش مشارکت شهروندان نسبت به سال گذشته بودیم.

وی با بیان توزیع بروشورهای مشکات در بین رانندگان تاکسی و ایستگاه های اتوبوس با هدف معرفی بهتر جشنواره به شهروندان ادامه داد: همچنین این اداره اقدام به توزیع بروشور با موضوعات سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، ترافیک و پسماند در ایستگاه های اتوبوس و در میان رانندگان تاکسی مستقر درمنطقه کرد که همراه با توزیع بروشور آموزش چهره به چهره به ویژه در موضوعات خرید به اندازه مصرف، استفاده از کیسه های پارچه ای برای خرید صورت گرفته است.


 طاری در ادامه به توزیع روزنامه دیواری مشق شهر در مدارس و سراهای محلات منطقه اذعان داشت و گفت: روزنامه دیواری هاای مشق شهر با محوریت جشنواره مشکات چهارم در سرای محلات و مدارس به منظور تبلیغ و اطلاع رسانی هر چه بهتر جشنواره و آشنایی و آگاهی شهروندان، دانش آموزان و عموم علاقه مندان توزیع شد که در این ویژه نامه محورها، موضوعات و قالب های جشنواره چهارم مشکات همچنین ضوابط و شرایط تولید آثار و همچنین  نحوه ارسال و تحویل آثار به طور کامل و دقیق توضیح داده شده بود و سومین روزنامه دیواری جشنواره مشکات چهارم به طور اختصاصی به موضوع سازمان میادین میوه و تره بار پرداخته بود.

وی یادآور شد: اداره آموزش های شهروندی با همکاری اداره بازیافت بروشور و بسته های آموزشی همراه با ساک های خرید در میان شهروندان منطقه با هدف حذف کیسه های پلاستیکی و آشنایی شهروندان با خطرات استفاده بیش از حد از پلاستیک در میادین و تره بار توزیع کرد. همچنین با همکاری سرای محله نیلوفر و شهید قندی ماکت کیسه پارچه ایی تهیه و در بازارهای میوه و تره بار محلات نصب و در معرض دید شهروندان به منظور آموزش و ترویج استفاده از کیسه های پارچه ای قرار گرفت.


طاری با اشاره به توزیع کاغذهای جمله نویسی ترافیکی مشکات در مدارس منطقه خاطرنشان کرد: ارائه کاغذهای جمله نویسی ترافیکی به مدارس با همکاری اداره ترافیک منطقه به منظور نمونه سازی و الگوسازی فعالیت های آموزشی و ترویجی شهروندی و رونق بخشی و نشاط آفرینی در فضای آموزش شهروندی وهمچنین تقویت و گسترش انگیزه های مشارکت جویی دانش آموزان در جشنواره مشکات و بالابردن سطح خلاقیت در آن ها انجام شد.

مدیر اداره آموزش های شهروندی منطقه 7 در پایان با اعلام ارسال شعارهای آسمان آبی و زمین پاک از طریق پیامک به شهروندان منطقه اظهار داشت: در دو هفته پایانی جشنواره سراهای محلات منطقه پیام ها و شعارهای زیست محیطی و بهداشتی با محورآسمان آبی زمین پاک به شهروندان منطقه ارسال کردند.

بنا بر این گزارش تعدادی از عناوین شعارها و پیام های ارسالی به شرح ذیل است:

احترام به طبیعت احترام به زندگیست و احترام به زندگی احترام به آفریدگار است

همراه با طبیعت، همگام با سلامتی

نفس، کمترین خواهش ما از دنیا است

هوا، این عنصر حیاتی زندگی را آلوده نکنیم

بیایید هوایی پاک و آسمانی آبی را به کودکانمان هدیه کنیم

هرکجا باشیم آسمان از آن ماست در حفظ آن بکوشیم

حفظ محیط زیست ،حفظ ارزش های الهی است

کاغذ زباله نیست

آلودگی هوا و انتشار گازهای گلخانه ای، باعث تخریب لایه ازون

برای تهیه یک تن کاغذ 15اصله درخت سرسبز و تنومند قطع می شود